Wycieczka Marzeń do Magicznej Chorwacji i Bośni


Przykro nam... oferta z 2014 roku

Aktualna wycieczka 2017 (podobny program zwiedzania) na:

Chorwacja wycieczka


Weekend majowy ze zwiedzaniem Chorwacji + inne terminy (m.in. Jeziora Plitwickie, Medjugorje, Mostar) na:

Chorwacja Bośnia wycieczkaDalmatyński Express

Wycieczka w sposób zrównoważony łącząca cechy beztroskiego wypoczynku z pasją zwiedzania i odkrywania najpiękniejszych zakątków wybrzeża dalmatyńskiego. Jej niewątpliwą zaletą jest zakwaterowanie w hotelu Bon Repos ** na wyspie Korcula, w miejscu skąd w sposób dogodny można dotrzeć do pozostałych atrakcji turystycznych tego bez wątpienia najbardziej atrakcyjnego regionu Chorwacji. W programie zawarto wycieczki o łącznej wartości 200 Euro. Poniżej miejsca które zwiedzamy:


Split

stolica południowo-chorwackiego regionu Dalmacja. Miasto słynie z licznych kościołów oraz pozostałości po czasach starożytnych. Najpopularniejszymi obiektami są: pałac Dioklecjana (z III/IV w.), a także mauzoleum Dioklecjana, przebudowane w VIII w. na katedrę św. Duji z średniowieczną dzwonnicą, czy gotycki kościół św. Franciszka.


Medjugorje

znana miejscowość pielgrzymkowa położona w Bośni i Hercegowinie. Jest ośrodkiem odnowy życia religijnego. Słynie z objawień Matki Bożej. Osoby mające wizje twierdzą, iż mają je do dziś.


Mostar

jedno z najpiękniejszych miast półwyspu Bałkańskiego, gdzie kultura chrześcijańska miesza się z muzułmańską. Położone jest w głębokiej dolinie pośród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most zburzony podczas ostatniej wojny na Bałkanach, a wiernie odbudowany i na nowo spinający obydwa brzegi turkusowej Neretwy. Atrakcją samą w sobie są wąskie, kamienne uliczki, kolorowe stragany wypełnione pamiątkami z czasów tureckiego panowania oraz minarety górujące nad miastem.


Dubrovnik

Zabytkowe miasto na południu Chorwacji nazywane „Perłą Adriatyku" ze względu jna swoją urodę oraz unikatowe położenie - stare miasto usytuowane jest na cyplu wcinającym się w morze i otoczone średniowiecznymi murami, z których rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama. Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.


Wyspa Korcula

położona w południowej Chorwacji. Stolicą wyspy jest miasto Korcula - nazywane „małym Dubrovnikiem". Przyciąga doskonale zachowaną i usytuowaną na cyplu średniowieczną starówkę, otoczoną XV-wiecznymi murami, za którymi kryją się liczne zabytki, urocze kafejki i restauracje. Miasto uważane jest za miejsce narodzin słynnego weneckiego podróżnika Marco Polo. W całości wpisane na listę UNESCO.


Wodospady Rzeki Krka

jeden z 12 parków narodowych Chorwacji w całości wpisany na listę UNESCO. Hvar to najbardziej nasłoneczniona wyspa, idealna do morskich kąpieli, leniuchowania pod palmami i aktywnego wypoczynku. Proponowany przez nas hotel znajduje się bezpośrednio przy plaży (drobne otoczaki) w środowisku lasów sosnowych, pachnących cedrów, gaików oliwnych, a także w centrum zapachu lawendy i rozmarynu.


Ramowy program imprezy (9 noclegów)

1 dzień - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem:
Kraków, ul. Kałuży, spod hotelu CRACOVIA, godz. 11.00
Katowice, ul. Roździeńskiego 14, Stacja BP, godz.12.30
Bielsko-Biała, dworzec PKS, dolna płyta, godz.13.30
2 dzień - przyjazd do Splitu - zwiedzanie miasta. Przejazd na wyspę Korczula, zakwaterownie w hotelu Bon Repos. Wieczorny spacer po zabytkowej starówce/ Katedra, dom Marco Polo
3 dzień - Plażowanie i wypoczynek
4 dzień - wycieczka do Mostaru (zwiedzanie miasta z przewodnikiem) i Medjugorje
5 dzień - wycieczka objazdowa po wyspie Korcula (Blato, Vela Luka i Lumbarda)
6 dzień - Plażowanie i wypoczynek
7 dzień - wycieczka do Dubrownika (zwiedzanie miasta z przewodnikiem)
8-10 dzień - Plażowanie i wypoczynek
11 dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Parku Narodowego Krka. 18.00 wyjazd w drogę powrotną do Polski.
12 dzień - Powrót do Polski w godzinach popołudniowych


Terminy i ceny

Termin Liczba noclegów Pobyt 1 osoby
26.04 - 04.05.2014
weekend majowy-majówka
6 x
24.05 - 01.06.2014 6 x
05.06 - 16.06.2014
weekend czerwcowy
9 x
14.06 - 25.06.2014 9 x
03.09 - 14.09.2014 9 x
12.09 - 23.09.20144 9 xCena obejmuje:

▪ 9 noclegów w hotelu Bon Repos ** (w terminie 26.04 - 4.05.2014 w hotelu Liburnia 3*)
▪ 9 śniadań
▪ 9 obiadokolacji
▪ transport komfortowym autobusem
▪ opieka pilota i rezydenta
▪ zwiedzanie Splitu
▪ wycieczka do Mostaru i Medjugorje
▪ wycieczka do Dubrovnika
▪ wycieczka po Wyspie Korcula
▪ wycieczka do Parku Narodowego Krka


Płatne dodatkowo:

▪ ubezpieczenie KL i NNW: 25 zł/os.
▪ bilety promowe, transfer prom-hotel-prom: 35 €/os. dorosła


Uwagi:

▪ dopłata do pokoju 1-os: 600 zł
▪ dopłata do standardu 3*: 200 zł/os. (nie dotyczy weekendu majowego)


Opis hotelu Bon Repos

szczegóły na Korczula hotel Bon Repos